×
QA trends 2019 PL miniatura

Pobierz nasz raport i bądź na bieżąco z najnowszymi trendami QA, Cyberbezpieczeństwa, IoT czy DevOps!

POBIERZ

7 powodów dlaczego wybrać audyt ekspercki UX

UX

Ekspercki Audyt UX to nic innego, jak zebranie opinii od specjalistów z dziedziny designu, którzy są profesjonalistami w projektowaniu stron internetowych jak i aplikacji mobilnych. Świeże spojrzenie grupy ekspertów może dostrzec te drobne, jak i te poważne problemy projektowe. Eksperci przeprowadzając audyt, kierują się przyjętymi w branży zasadami i dobrymi praktykami.

 

 

Zespół ekspertów User Experience w testuj.pl codziennie, z powodzeniem przeprowadza audyty użyteczności. Podchodzimy do zadań profesjonalnie i kompleksowo. Od wstępnego audytu, znalezienia kluczowych błędów na stronach, czy makietach, po dawanie rekomendacji i późniejsze tworzenie architektury na nowo. Nasze działania podpieramy wiedzą i wieloletnim doświadczeniem.

 

7 argumentów przemawiających za słusznością audytu eksperckiego:

1.Testowanie aplikacji i stron internetowych już w początkowych etapach projektowania, w różnych odstępach czasu daje okazję do wczesnego wykrycia ewentualnych błędów. Szybkie testy eksperckie są zawsze pomocne, zespół ekspertów testuj.pl jest w stanie wykryć błędy już w początkowych etapach projektów.

2. Eksperci mogą znaleźć wiele różnych problemów w różnych obszarach systemu aplikacji mobilnej, czy też strony internetowej. Badają całościowo stronę czy aplikację, nie koncentrują się tylko na jednym elemencie czy konkretnym scenariuszu. Dzięki temu mamy szersze spojrzenie i możemy zauważyć błędy, jakich Ty do tej pory nie zauważyłeś.

3. Opinia eksperta uwzględnia kompleksowy obraz całego systemu strony czy aplikacji. Jest to o wiele bardziej skuteczne niż uzyskanie informacji zwrotnej dotyczącej tylko części, lub tylko jednej, konkretnej sytuacji, nie uwzględniającej kontekstu, patrzymy szeroko.

4. Audyt ekspercki jest szybszym rozwiązaniem niż testy użyteczności z użytkownikami (na miejscu lub zdalnie).

5. Jest to opłacalne, w ten sposób można uzyskać opinię na bieżąco, w trakcie trwania projektu.

6. Zalecane jest, aby audyt był tworzony przez grupę ekspertów (co najmniej 2 lub 3). Eliminuje to problem jednostronnej opinii lub określonych preferencji danego eksperta. Mamy do dyspozycji kilkuosobowy zespół ekspertów.

7. Największym plusem jest to, że eksperci nie tylko identyfikują problemy, ale także mogą dostarczyć gotowych rozwiązań problemów, wskazówek, mogą wyjaśnić jak wdrożyć zalecane zmiany. W testuj.pl nie tylko znajdziemy błędy, ale także zarekomendujemy jak najlepiej je poprawić.

Tekst inspirowany:

https://feedbackguru.com/articles/why-i-prefer-expert-reviews-over-usability-testing/

Oceń artykuł:

Łukasz Pietrucha

Łukasz Pietrucha 13.10.2017

Doświadczony specjalista ds. jakości oprogramowania, z ponad 10-letnim stażem, obecnie pracujący jako Project Manager. Swoją karierę rozpoczynał od… tłumaczenia gier video dla znanej, międzynarodowej korporacji, biorąc udział między innymi przy takich produkcjach jak FIFA czy NeedForSpeed. Styczność z zapewnieniem jakości pierwszy raz miał przy testach lokalizacji, które są niezwykle ciekawą gałęzią w tej dziedzinie. Automatyzuje między innymi testy aplikacji na urządzenia mobilne oraz aplikacji webowych. W branży QA działa aktywnie na rzecz lokalnej społeczności WrotQA, będąc współorganizatorem tego wydarzenia. Występuje regularnie w roli prelegenta na meetupach jak również ogólnopolskich konferencjach (Quality Excites, TestWarez). Zdobywca trzeciego miejsca podczas drugiej edycji indywidualnych Mistrzostw Polski w Testowaniu (TestingCup). Posiadacz certyfikatów ISTQB Foundation, ISTQB Advanced Test Manager oraz Scrum Alliance ScrumMaster.

Leave a comment

Your email address will not be published.

Wyszukaj
Kategorie