×
QA trends 2019 PL miniatura

Pobierz nasz raport i bądź na bieżąco z najnowszymi trendami QA, Cyberbezpieczeństwa, IoT czy DevOps!

POBIERZ

ŁódQA pływa po cybernetycznych wodach, a na pokładzie same nowe twarze.

QA

TestArmy ŁódQA logo

2 i 3 luty stoją pod znakiem automatyzacji, a to za sprawą 24 spotkania z cyklu ŁódQA. W sobotę i niedzielę Łukasz Romanowicz i Jacek Okrojek z TestArmy przeprowadzili dwudniowe szkolenie z Selenium WebDriver dla młodych adeptów QA z Łodzi. Dwudziestopięcioosobowa grupa początkujących testerów uzbrojonych w Javę i HTML’a, poznawała funkcjonalności narzędzia na wybranych przykładach. Następnie pod czujnym okiem prowadzących wykonywała ćwiczenia samodzielnie programując testy, przygotowując się do przyszłej pracy z biblioteką Selenium.

 

TestArmy Selenium logo

Selenium WebDriver to chyba najpopularniejsza obecnie biblioteka Open Source do pisania automatycznych testów aplikacji webowych. Opiera  się na wykorzystaniu natywnego dla każdej przeglądarki wsparcia automatyzacji. 

 

TestArmy SJSI logoJednym ze sponsorów szkolenia było SJSI (Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych), któremu bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

TestArmy ŁódQA szkolenie 1TestArmy ŁódQA szkolenie 2

TestArmy ŁódQA szkolenie 3

Oceń artykuł:

Jacek Okrojek

Jacek Okrojek 14.02.2019

Tester, koordynator i kierownik testów z wieloletnim doświadczeniem w testowaniu systemów wysokiej dostępności. Jako konsultant do spraw zapewnienia jakości prowadził i uczestniczył w wielu złożonych projektach dla klientów z sektora usług medycznych, telekomunikacyjnych oraz bankowości inwestycyjnej. Pracował w obszarze testów integracyjnych, wydajnościowych oraz akceptacyjnych. Obecnie pracuje w TestArmy Group jako specjalista do spraw automatyzacji i testowania wydajności.

Comments are closed.
Wyszukaj
Kategorie