×
QA trends 2019 PL miniatura

Pobierz nasz raport i bądź na bieżąco z najnowszymi trendami QA, Cyberbezpieczeństwa, IoT czy DevOps!

POBIERZ

PerfGuild 2019 – do you even do site reliability testing?

Wydajność

Druga edycja konferencji online PerfGuild (8-9 kwietnia) skupi ponad 15 największych nazwisk z branży. Jednym z nich będzie nasz Lead Test Automation Engineer – Jacek Okrojek, którego prelekcja będzie dotyczyć testów wydajnościowych z perspektywy użytkownika.

Testy wydajnościowe zwykle polegają na prezentacji statystyk wygenerowanych dzięki urządzeniom takim jak JMeter czy Gatling. To podejście działa przy testowaniu API i prostych stron, które nie wymagają stosowania javascripta, CSS czy grafik. Dla nowoczesnych stron, pomiary wykonywane takimi metodami informują tylko o działaniu głębokich warstw aplikacji. Testerzy powinni korzystać z innych narzędzi do zdobywania danych o metrykach UI, krytycznych z punktu widzenia użytkownika. Podczas swojej prelekcji Jacek opowie o swoich doświadczeniach zdobytych przy realizowaniu testów wydajnościowych. Objaśni metodologię i pokaże jak korzystać z narzędzi pozwalających na zmierzenie wydajności aplikacji desktopowych i mobilnych. Uczestnicy dowiedzą się również jak działać na chmurze (np. platformy SaaS) i na aplikacji na żywo.
– mówi Joe Colantonio, organizator konferencji, założyciel GuildConferences, zapalony tester, piewca podejścia shift-left, edukator i zwolennik automatyzacji.

Po więcej informacji o konferencji (i możliwość zapisania się do PerfGulid) zapraszamy TUTAJ,
a zainteresowani automatyzacją testów na pewno znajdą coś dla siebie na stronie Joego.

TestArmy PerfGuild logo

Oceń artykuł:

Comments are closed.
Wyszukaj
Kategorie