×
QA trends 2019 PL miniatura

Pobierz nasz raport i bądź na bieżąco z najnowszymi trendami QA, Cyberbezpieczeństwa, IoT czy DevOps!

POBIERZ

Case Study

TestArmy figo2
TestArmy Explain zdjęcie tło

Figo - Crowdtesting

TestArmy figo

O firmie

Jako dostawca usług B2B, Figo umożliwia stronom trzecim dostęp do różnych produktów finansowych i obsługę ich w bardzo prosty sposób. Przetwarzanie danych z kont bankowych, kart kredytowych, lokat, kont PayPal i dostęp do licznych innowacyjnych technologii w bankowości – to wszystko pozwala firmom automatyzować procesy w księgowości, upraszczać badania zdolności kredytowej, czy dokonywać zmian na kontach w bardzo prosty sposób.

Sytuacja wyjściowa:

Figo skontaktowało się z TestArmy latem 2017 roku. Naszym celem było pomóc im przy pracy z ich ostatnią aplikacją finansową. Było to dla nas zupełnie nowe wyzwanie, bo choć prowadziliśmy wcześniej wiele projektów crowdtestingowych, to jeszcze nigdy na tak wielką skalę, jakiej potrzeba było w tym przypadku. Oznaczało to, że musieliśmy opracować nowe procesy, spróbować nowych technik rekrutacji i pozyskać do współpracy przy projekcie testerów z różnych krajów, przy ograniczonym, wyznaczonym przez figo oknie czasowym. Jak nam się to udało?

TestArmy background 9

“Potrzebowaliśmy wsparcia niezależnych ekspertów QA i UX, którzy mogliby zweryfikować, czy nasz sklep internetowy działa poprawnie po zaimplementowaniu zmian. Nasza współpraca z TestArmy pomogła udoskonalić proces wprowadzania zmian, a otrzymane raporty przyniosły wiele dobrych rozwiązań.”

Project Manager, Figo.io

Realizacja:

Wyzwania stojące przed naszą ekipą:

  • Rekrutacja wystarczającej liczby testerów z różnych krajów
  • Znalezienie testerów, którzy posiadają konta w konkretnych bankach, a czasem również w konkretnych obszarach swoich krajów
  • Wzbudzenie dostatecznego zaufania, aby przeprowadzili testy przy użyciu swoich prywatnych kont bankowych
  • Zebranie danych od testerów i skondensowanie ich w użyteczny raport, zanim rozpoczęto testy na aplikacji własnej figo
  • Indywidualna weryfikacja zakończenia testów każdego z naszych crowdtesterów
TestArmy motywacja ikona

Realizacja procesu QA

Początkowo, nasze testy rozpoczęły się na względnie małą skalę, ponieważ produkt był cały czas rozwijany przez developera w wersjach dla innych rynków regionalnych. Pozwoliło nam to na wstępne przygotowanie naszych procesów, tak abyśmy byli gotowi do akcji od razu, gdy będzie to potrzebne. Pierwsze testy zaczęliśmy w czerwcu 2017, i choć nie mogliśmy znaleźć dość testerów posiadających konkretne konta bankowe, aby objąć badaniami 100% banków, udało się to ze zdecydowaną większością, co dobrze wróżyło na przyszłość zarówno nam, jak i naszemu klientowi.

TestArmy work-process

Rezultaty:

TestArmy figo picture

Lekcja, jaką wynieśliśmy z naszych pierwszych testów okazała się bardzo użyteczna i pozwoliła uprościć, zoptymalizować i przyspieszyć nasze procesy rekrutacji i testów w tłumie. Dzięki temu mogliśmy bezproblemowo przebadać te banki, które były dostępne, a także powtórzyć testy w tych, które wcześniej do nich przygotowaliśmy.

Po skutecznym wykonaniu tej części naszej misji, przystąpiliśmy do rekrutowania testerów w kolejnych krajach. Przy zachowaniu takiego cyklu, mogliśmy efektywnie sprawdzać liczne banki na całym świecie i sprawnie przechodzić do kolejnych retestów.

Chociaż to wszystko brzmi świetnie, nasze zadanie nie dobiegło jeszcze końca. Otrzymaliśmy polecenie poszerzenia spektrum działań i ciągle rekrutujemy nowych testerów. Mamy nadzieję stale zwiększać liczbę banków objętych próbami, aby nasz klient miał pewność, że jego aplikacja będzie w pełni funkcjonalna w każdym z krajów, w jakich jest dostępna.

Potrzebujesz darmowej
wyceny?

Napisz do nas o swoim produkcie,
a my zajmiemy się resztą.

Wyceń projekt