×
QA trends 2019 PL miniatura

Pobierz nasz raport i bądź na bieżąco z najnowszymi trendami QA, Cyberbezpieczeństwa, IoT czy DevOps!

POBIERZ

Case Study

TestArmy snow cannon games logo white
TestArmy snow cannon games background

Snow Cannon Games - Testy Eksploracyjne

TestArmy snow cannon games

O firmie

Firma Snow Cannon Games jest niezależnym norweskim wydawcą gier, który nie boi się stawiać na nieszablonowe rozwiązania i potrafi działać wbrew obowiązującym trendom. Zespół weteranów branży, z których składa się firma jest zaangażowany w pomoc bardziej niedocenianym twórcom. Dzięki ich wsparciu mogą oni tworzyć i dostarczać wysokiej jakości produkty szerszej publiczności.

Sytuacja wyjściowa:

Naszym zadaniem była pomoc Snow Cannon Games w ukończeniu jednej z gier, poprzez przeprowadzenie testów eksploracyjnych przed publikacją projektu. Miało im to dać szansę na naprawienie ewentualnych błędów krytycznych i upewnienie się, że  klienci otrzymają produkt najwyższej jakości.

TestArmy snow-cannon background

Środowisko testów

TestArmy device icon

SmartTV

1

TestArmy apple device icon

Smartphone

12

TestArmy windows device icon

Komputer

2

TestArmy android device icon

Tablet

3

TestArmy playstation pad icon

Konsola

1

TestArmy google icon

VR

1

Realizacja:

Burza mózgów

Przed zabraniem się za testowanie tej gry dla Snow Cannon Games dokładnie wysłuchaliśmy ich potrzeb. Po burzy mózgów doszliśmy do wniosku co będzie najlepsze do uzyskania celu założonego przez klienta i wzięliśmy się do pracy.

TestArmy work-process

Rezultaty:

  • Przetestowaliśmy grę na ponad 50 urządzeniach mobilnych i różnych wersjach systemów Windows i macOS
  • Przeprowadziliśmy wiele sprecyzowanych retestów oraz testów regresyjnych
  • Przygotowaliśmy raport błędów, w którym wyszczególniliśmy oczekiwane akcje, akcje, które się nie powiodły i wszelkie inne informacje
  • Utworzyliśmy listę sugestii funkcjonalnych, których wprowadzenie powinno sprawić, że gra będzie przyjemniejsza dla użytkownika
  • Podzieliliśmy się naszymi doświadczeniami jako użytkownicy, aby twórcy mogli dopracować gameplay

Tak jak przy każdym innym projekcie, jakim się zajmujemy, wierzyliśmy, że priorytetem, bez którego nie uda się zadowolić klienta jest zbudowanie relacji opartej na zaufaniu. Pozwala nam to dobrze zrozumieć zarówno firmę, jak i produkt, który chce ona udostępnić swoim klientom.

Dzięki ciągłej i bardzo szczegółowej komunikacji z twórcami, raport błędów który przygotowaliśmy był idealnie dopasowany do ich potrzeb. Poza nim jednak, nasze zaangażowanie w projekt wniosło wiele sugestii zmian funkcjonalnych, dzięki którym rozgrywka mogła stać się przyjemniejsza.

Współpraca ze Snow Cannon Games nie była jednak jednostronna – od tamtej pory nasz zespół jeszcze lepiej rozumie potrzebę mocnego angażowania się w projekt, precyzyjnej, ale rozbudowanej komunikacji i to że ma realny wpływ na efekty pracy developerów.

Potrzebujesz darmowej
wyceny?

Napisz do nas o swoim produkcie,
a my zajmiemy się resztą.

Wyceń projekt