×
QA trends 2019 PL miniatura

Pobierz nasz raport i bądź na bieżąco z najnowszymi trendami QA, Cyberbezpieczeństwa, IoT czy DevOps!

POBIERZ

Case Study

TestArmy yacap logo white
TestArmy yacap

YaCap - Testy Funkcjonalne oraz User Experience

TestArmy case study yacap

O firmie

YaCap to aplikacja do wspólnych przejazdów. Łączy kierowców i pasażerów zmierzających w tym samym kierunku i pozwala na podział kosztów. Aplikacja umożliwia kierowcom na wprowadzanie trasy oraz liczby dostępnych miejsc w aucie, a także na podgląd potencjalnych pasażerów na całej długości trasy. Dodatkowo użytkownicy mogą korzystać z zaawansowanych filtrów oraz negocjować cenę. Aplikacja jest przeznaczona dla użytkowników z krajów bliskiego wchodu m.in.: Izraela, Arabii Saudyjskiej, Kataru, Libanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Wyzwania:

Zespół YaCap zlecił nam wykonanie testów funkcjonalnych, aby sprawdzić czy aplikacja działa sprawnie i jest wolna od błędów. Dodatkowo, naszym zadaniem było zbadanie użyteczności aplikacji oraz poznanie czynników, które wpływają negatywnie na doświadczenia użytkowników w kontakcie z aplikacją.

TestArmy yacap background

Realizacja

  • Testy funkcjonalne zostały przeprowadzone przez grupę 12 testerów oraz jednego koordynatora. Testerzy przetestowali aplikację na 30 najbardziej popularnych urządzeniach iOS i Android.
  • Do badań użyteczności, przeprowadziliśmy rekrutację 15 użytkowników z krajów bliskiego wchodu, o profilu odpowiadającym rzeczywistym użytkownikom aplikacji YaCap. Każde badanie odbyło się zdalnie, trwało ok. 30 minut i składało się z wywiadu wstępnego, rozbudowanych zadań scenariuszowych oraz wywiadu końcowego.

Rezultaty

  • Testerzy wykryli oraz zgłosili 79 błędów: funkcjonalnych, GUI, technicznych oraz tekstowych.
  • W wyniku badań użyteczności zdobyliśmy cenną wiedzę, o tym jak użytkownicy korzystają z aplikacji. Nasi specjaliści UX, zarekomendowali szereg zmian: m.in. uproszczenie procesu rejestracji konta, redesign formularzy, zmianę kolorystyki oraz usprawnienie wyszukiwarki.

Potrzebujesz darmowej
wyceny?

Napisz do nas o swoim produkcie,
a my zajmiemy się resztą.

Wyceń projekt