×
QA trends 2019 PL miniatura

Pobierz nasz raport i bądź na bieżąco z najnowszymi trendami QA, Cyberbezpieczeństwa, IoT czy DevOps!

POBIERZ

Case Study

TestArmy logo yves
YvesRocher background

Yves Rocher - e-commerce UX, funkcjonalne

Testowanie – case study figo logo yves

O firmie

Yves Rocher to francuska marka kosmetyczna, obecna na rynku od ponad 50 lat. Podstawą jej działalności jest produkcja naturalnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała oraz akcesoriów do makijażu. Misją firmy jest tworzenie kosmetyków w zgodzie z naturą. Yves Rocher, jako jedna z niewielu firm kontroluje wszystkie etapy powstawania produktu, od hodowli certyfikowanych roślin, przez produkcję, aż po dystrybucję.

Informacje:

Według danych Yves Rocher działa w 88 krajach, posiadając 1400 punktów sprzedaży i 5 fabryk. Firma specjalizuje się w sprzedaży wysyłkowej za pośrednictwem sklepu internetowego (sprzedaż wysyłkowa – 44,9% obrotów wg danych z 2005 roku) oraz w sprzedaży stacjonarnej, w sieci własnych sklepów.

TestArmy Yves-Rocher sklep

Potrzebowaliśmy wsparcia niezależnych specjalistów z QA (Quality Assurance) i UX (Usability Experience), którzy zweryfikują po zmianach poprawne działanie nowego sklepu. Współpraca z Testuj.pl usprawniła proces wdrożenia zmian i wniosła wiele dobrych rozwiązań zawartych w przedstawionych nam Raportach.

Karol Bzymek, Digital and IT Manager at Yves Rocher Polska

Realizacja:

Realizacja procesu QA

Zespół Yves Rocher zlecił nam wykonanie testów funkcjonalnych oraz testów UX, sklepu internetowego. Naszym zadaniem było sprawdzenie działania wszystkich funkcjonalności, modułów i elementów od strony klienta w serwisie i wskazanie błędów do poprawy. Dodatkowo zespół Yves Rocher chciał dowiedzieć się, jak użytkownicy korzystają ze strony i jak poprawić serwis by jeszcze bardziej usprawnić klientkom robienie zakupów. Nadrzędnym celem testów był wzrost konwersji na stronie.

TestArmy work-process

Rezultaty:

 • Przedmiotem testów był sklep internetowy zarówno w wersji webowej jak i mobilnej.
 • Testy funkcjonalne zrealizowała grupa 48 certyfikowanych testerów, w tym 3 testerów pracujących w biurze oraz 45 z platformy testuj.pl.
 • Testerzy przetestowali wirtualny sklep na komputerach o różnych konfiguracjach systemowych, na 6 przeglądarkach internetowych oraz na 30 urządzeniach mobilnych (smartphony oraz tablety).
 • Po przeprowadzeniu testów funkcjonalnych, nasz zespół UX dokonał eksperckiej weryfikacji użyteczności strony, postawił hipotezy badawcze, wyznaczył grupę badanych i stworzył scenariusz badań.
 • W kolejnym etapie zostały przeprowadzone zdalne badania z użytkownikami (wraz z udziałem moderatora), na grupie 32 osób.
 • Testerzy przetestowali kluczowe funkcje sklepu Internetowego m.in. rejestracjanowego użytkownika, edycja konta użytkownika, wyszukiwanie produktów, proceszakupowy.
 • W toku testów zgłosiliśmy 247 błędów (funkcjonalnych, tekstowych, usability, technicznych i bezpieczeństwa). Każdy błąd opatrzony został odpowiednim komunikatem dotyczącym jego ważności.
 • Po testach funkcjonalnych i wdrożeniu poprawek ze strony Yves Rocher, zrealizowaliśmy testy użyteczności.
 • Na podstawie badań z użytkownikami nasz zespół UX wykrył kilkadziesiąt momentów krytycznych w serwisie, które sprawiały trudności użytkownikom m.in. filtrowanie, używanie wyszukiwarki, wybór dostawy produktu, sekcja podsumowania zakupów.
 • Wszystkie błędy użyteczności znalezione na stronie, zostały opatrzone komentarzemwraz z rekomendacją zmian.
 • Po zrealizowanych badaniach, przekazaliśmy klientowi 32 – godzinne nagrania z badań, 104 stronicowy raport i 86 rekomendacji zmian na temat użyteczności.

Potrzebujesz darmowej
wyceny?

Napisz do nas o swoim produkcie,
a my zajmiemy się resztą.

Wyceń projekt