×
QA trends 2019 PL miniatura

Pobierz nasz raport i bądź na bieżąco z najnowszymi trendami QA, Cyberbezpieczeństwa, IoT czy DevOps!

POBIERZ

Crowdtesting

TestArmy

Crowdtesting umożliwia przeprowadzenie testów przez wiele osób, przy użyciu ich wiedzy i doświadczenia.

Testy w tłumie

Crowdsourced testing to coraz popularniejsza forma przeprowadzania testów oprogramowania. Jako testuj.pl w ten sposób przetestowaliśmy już dziesiątki serwisów, aplikacji internetowych i mobilnych. W naszej bazie mamy zarejestrowanych ponad 7000 testerów, którzy gotowi są bardzo szybko przystąpić do projektu. Zazwyczaj pierwsze zgłoszenia błędów pojawiają się w ciągu godziny od uruchomienia cyklu testowego.
Siła tłumu daje ogromne możliwości, a testy przeprowadzane przez wielu testerów jednocześnie często skracają czas testów i czynią je bardziej efektywnymi, a przy tym dużo bardziej korzystnymi ekonomicznie.
Crowd testing można opisać w kilku słowach:

  • szybciej
  • taniej
  • skuteczniej

Korzyści

Mówi się, że grupa może być silniejsza niż najmądrzejszy jej reprezentant. Zespół pięciu testerów pracujących zdalnie jest bardziej efektywny niż jeden tester zatrudniony na etacie. Kilka osób znajdzie więcej błędów niż jedna w tym samym czasie. Korzystając z tłumu Klient ma też większe spektrum kompetencji, a każdy z testerów ma świeży pogląd na projekt.
Główną przewagą crowd testingu jest możliwość dotarcia do ogromnej liczby osób, ich umiejętności i wiedzy. Korzystając z crowd testingu testerami może być Twoja grupa docelowa, a w związku z tym otrzymujesz feedback z pierwszej ręki, od samych użytkowników. Uzyskasz od nich trafne i obiektywne spojrzenie na problem i dowiesz się jakie są ich potrzeby, czego im brakuje w serwisie itd.

W zależności od wymagań Klienta możemy zbudować dedykowany zespół kilku lub kilkunastu testerów o konkretnych umiejętnościach i kwalifikacjach. Możemy testować o każdej godzinie dnia i nocy. Pracujemy również w weekendy – możesz zlecić testy w piątek wieczorem, a raport otrzymasz w poniedziałek. Pracę nad zespołem oczywiście koordynuje dedykowany test manager.

Koordynacja testów

Koordynator Testów to usługa dla firm, które z różnych powodów (brak czasu, niedostateczna znajomość tematyki testowania oprogramowania) nie mogą samodzielnie zlecać testów, pilnować całego procesu i weryfikować zgłoszeń.
Jeżeli chcesz, możemy to zrobić za Ciebie. Wystarczy nam tylko podstawowa wiedza o Twojej aplikacji/serwisie oraz informacja jaki maksymalny budżet przewidujesz na specyficzny cykl testowy.
Nasz specjalista zajmie się resztą – przygotuje opis cyklu testowego, zdefiniuje obszar testów (co konkretnie w aplikacji ma być przetestowane, jakie błędy mają być zgłaszane) oraz środowiska testowe.
Po kilku dniach otrzymasz od nas szczegółowy raport z testów zawierający listę błędów (wraz z opisem jak wywołać dany błąd, zrzuty ekranu) podział błędów ze względu na rodzaj i wagę.

Nasze doświadczenie

Nasza platforma crowdsourcingowa była pierwszą w Europie i drugą na świecie, oferującą testy oprogramowania z wykorzystaniem tłumu zdalnych testerów. Od 2010 roku przebadaliśmy w ten sposób setki projektów. Z usługi tej korzystały zarówno małe software house’y, jak i duże korporacje, zlecając nam testy aplikacji webowych i aplikacji mobilnych (na systemy Android, iOS oraz Windows Phone). Testowaliśmy i testujemy dla: Interia, Aftermarket.pl, MyTravel, RST, EyeEM, i wielu innych.