×
QA trends 2019 PL miniatura

Pobierz nasz raport i bądź na bieżąco z najnowszymi trendami QA, Cyberbezpieczeństwa, IoT czy DevOps!

POBIERZ

Testy Funkcjonalne

Dbamy o poprawne funkcjonowanie aplikacji, dostarczanie wartości biznesowej i satysfakcję użytkownika końcowego.

Organizacje osiągające wysoki poziom dojrzałości podchodzą do zapewniania jakości wielokierunkowo. Działania związane z QA są wdrażane na wszystkich etapach rozwoju aplikacji (SDLC), zaczynając się już od prac koncepcyjnych i trwając po wypuszczeniu gotowego produktu. Bardzo silna konkurencyjność wymuszona przez okoliczności biznesowe i nastawienie na klienta, oznacza konieczność wprowadzenia rozwoju opartego na danych (data-driven development). Testy funkcjonalne aplikacji i stron www są konieczne dla zachowania pozycji na dynamicznie zmieniającym się rynku usług cyfrowych. Takie podejście pozwoli przewidzieć zachowania użytkownika i dostarczyć produkt, który zaspokoi jego potrzeby.

Tworzenie strategii ujarzmienia cyfrowej transformacji ze wsparciem TestArmy

Firmy z różnych dziedzin rozpoczynają współpracę z TestArmy aby usprawnić swój cykl pracy i zwiększyć dynamikę projektu. Naszym celem jest opracowanie ciągłego, skalowalnego procesu opartego o zwinne metodologie (Agile) i szczupłe zarządzanie (Lean Management). Razem dostosowujemy poszczególne funkcjonalności do odpowiednich celów biznesowych dzięki połączeniu procesowego testowania opartego na scenariuszach z kreatywną eksploracją. Takie podejście sprawia, że aplikacje są odporne na poważne usterki, oczekiwania użytkowników są spełnione, a ich działania zrozumiane. Dzięki automatyzacji, zmiany i aktualizacje są wprowadzane prawie natychmiast, znacznie zwiększając częstotliwość informacji zwrotnej.

Nasza oferta:

1

Testowanie w oparciu o dokumentację:

 

Testy funkcjonalne oparte o historie użytkowników, przypadki testowe i scenariusze. Proces jest dopasowany do metodoliogii pracy klienta i pozwala na optymalizację.

Czytaj

2

Testowanie zorientowanie na proces:

 

Podejście znacznie usprawniające pracę całego zespołu, dostosowane do zwinnych metodologii i skupiające się na działaniach prewencyjnych.

Czytaj

3

Testowanie eksploracyjne:

 

Kreatywna eksploracja pozwalająca dobrze poznać i zrozumieć produkt, jednocześnie szukając nieoczywistych błędów i rzadko spotykanych podatności.

Czytaj

4

Optymalizacja procesu testowego:

 

Szczegółowa analiza Twojego procesu testowego, pozwalająca znaleźć wąskie gardła i je wyeliminować. Usprawnia wewnętrzne działania QA i buduje kulturę jakości.

Czytaj

5

Automatyzacja testów funkcjonalnych:

 

Działania pozwalające zautomatyzować określone obszary testów, aby osiągnąć większą wydajność jednocześnie zachowując wysoką jakość produktu.

Czytaj

6

Testy akceptacyjne UAT:

 

Ostatni etap QA w cyklu tworzenia oprogramowania. Ich celem jest ocena twojego podejścia do oczekiwań użytkowników i nadanie finalnego szlifu przed samym wydaniem produktu.

Czytaj

7

Testowanie aplikacji mobilnych:

 

Testy aplikacji mobilnych przeprowadzane przez specjalistów na urządzeniach mobilnych w naszym laboratorium. Brak emulatorów pozwala uzyskać najbardziej wiarygodne wyniki.

Czytaj

Nasza oferta

Testowanie w oparciu o dokumentację:

Dla projektów w których wszyscy interesariusze muszą trzymać rękę na pulsie, stale mierząc postępy. W tym przypadku testowanie funkcjonalne jest oparte o historie użytkowników, scenariusze i przypadki testowe. Proces zawiera:

  • Najlepsze możliwe podejście, opracowane i zoptymalizowane podczas przeglądu dokumentacji (wymogów/SLA/historii użytkowników).
  • Idealne dopasowanie wszystkich elementów do metodologii pracy, wraz z sugestiami mającymi na celu niedopuszczenie do pojawienia się poważnych defektów i usterek.
  • Wdrożenie wewnętrznych metod i narzędzi monitorujących.
  • Analiza postępów i rezultatów, pozwalająca na optymalizację procesu przy użyciu modelowania TMMi (Testing Maturity Model integration).

Testowanie eksploracyjne:

Wierzymy, że testy eksploracyjne to świetny sposób na poznanie produktu i odkrycie mniej oczywistych błędów w kreatywnym środowisku. Jednocześnie świetnie sprawdza się jako narzędzie ewaluacji i optymalizacji pracy testerów. Pozwala na udoskonalenie projektu i sposobu przeprowadzania testów. Testy eksploracyjne są wykonywane jednocześnie z testami automatycznymi, aby poprawić rezultaty zwiększając wydajność i pokrycie testami.

Automatyzacja testów funkcjonalnych:

Dojrzałe organizacje stawiające na wydajność pracują w modelach Agile i DevOps, aby osiągnąć szybkość i wysoką jakość podczas dostarczania wartości biznesowej. Automatyzacja testów odgrywa kluczową rolę w tym procesie. Wspieramy Twoje projekty w następujący sposób:

  • Przeanalizujemy architekturę i funkcjonalność Twojego systemu. Na jej podstawie wdrożymy odpowiednie testy automatyczne (jednostkowe, regresyjne i systemowe).
  • Zaplanujemy i przygotujemy środowisko testowe, odpowiednie narzędzia i model przeprowadzania testów.
  • Będziemy edukować i doradzać w obszarze ulepszania i rozwijania testów oraz koordynować procesy testowe na poziomie jednostkowym, integracyjnym i systemowym.

Testowanie zorientowanie na proces:

Kiedy zespół tworzy jedność i skupia się na szybkości i wydajności. Celem jest pokrycie jak największej ilości funkcjonalności testami w wyznaczonym czasie. Żadne poważne usterki nie mogą prześlizgnąć się na produkcję. Takie podejście cechuje metodologie Agile lub DevOps. Jak to działa?

  • Produkt jest dobrze rozumiany, a funkcjonalności biznesowe są poddawane szczegółowej analizie i priorytetyzacji.
  • Tworzone są efektywne kanały komunikacji, znacznie usprawniające współpracę Twojego zespołu i specjalistów QA.
  • Defekty i sugestie dotyczące UX są raportowane natychmiast.

Optymalizacja procesu testowego:

Jeśli uważasz, że jakość Twojego produktu pozostawia wiele do życzenia, ale nie możesz znaleźć podstawowej przyczyny takiego stanu rzeczy, być może powinieneś szukać gdzieś indziej. Nasze usługi pomogą Ci dogłębnie zbadać obecne procesy i je ulepszyć. Wierzymy, że każdy członek zespołu jest odpowiedzialny za jakość produktu. Wdrożenie takiego podejścia pomoże budować kulturę jakości w Twojej organizacji.

Testy akceptacyjne UAT:

Stosowane jako sprawdzian, czy wartość dostarczana przez aplikację lub jej nową funkcjonalność spełnia oczekiwania użytkownika. Jest to ostatni szlif, zwykle przedstawiany jako wersja demonstracyjna.

Testowanie aplikacji mobilnych:

Testy aplikacji mobilnych wykonywane na różnych urządzeniach i systemach operacyjnych w celu znalezienia rozbieżności między poszczególnymi wersjami oraz walidacji funkcjonalności i stabilności systemu. Testy obejmują także obszary UX i wydajności, aby zagwarantować najlepsze doświadczenia użytkownikowi końcowemu.

Współpraca z TestArmy to:

1

Wybór najlepszych narzędzi:

Wspieramy Twoje procesy deweloperskie i QA odpowiednimi narzędziami do komunikacji, zarządzania danymi i zarządzania środowiskiem testowym. Nasze bliskie partnerstwo z dostawcami najlepszych narzędzi pozwala nam dzielić się wiedzą. Odpowiednie wdrożenie zapewni Twojemu zespołowi odpowiednie umiejętności.

2

Testowanie na prawdziwych urządzeniach:

W naszym laboratorium jest ponad 100 urządzeń mobilnych, wybranych na podstawie ponad 20 światowych rankingów popularności. Dlatego jesteśmy w stanie przetestować Twój produkt w środowisku, w jakim faktycznie będzie używany. Testy funkcjonalne realistycznych warunkach gwarantują najbardziej miarodajny i aktualny feedback

3

Zrozumienie Twojego biznesu:

Wierzymy, że perspektywa biznesowa jest kluczowa dla nowoczesnego testowania oprogramowania. Definiujemy jakość przez priorytety biznesowe klienta i zadowolenie użytkowników końcowych. Stosujemy mapy myśli do wizualnego przedstawiania poszczególnych zależności produktu, aby precyzować wartość biznesową dla późniejszej walidacji.

Case Studies - Testy Funkcjonalne

YachtLife

Testy funkcjonalne aplikacji Yacht Life, która umożliwia wynajem luksusowych jachtów. Korzystają z niej również celebryci, co wymagało dostarczenia produktu o najwyższej jakości.

Więcej
Testowanie – case study neducatio

N-Educatio

Testy platformy edukacyjnej działającej w modelu SaaS, która wykorzystuje m.in rozwiązania typu chmura. Zespół testerów TestArmy wsparł testy funkcjonalne i ich automatyzacje.

Więcej
TestArmy Philips-logo

Philips

Testy funkcjonalne oraz UX innowacyjnej szczoteczki Philips Sonicare z dedykowaną aplikacją mobilną, która pozwala śledzić progres dbania o higienę jamy ustnej.

Więcej
TestArmy logo yves

Yves Rocher

Testowanie użyteczności i testy funkcjonalne strony sklepowej Yves Rocher w celu polepszenia doświadczenia użytkownika podczas zakupów.

Więcej
TestArmy figo2

Figo

Crowdtesty z pomocą testerów z różnych państw, którzy pomogli przeprowadzić testy funkcjonalne nowej aplikacji płatniczej z wykorzystaniem własnych kont bankowych.

Więcej
TestArmy snow cannon games logo white

Snow Cannon Games

Szczegółowe testy ekspolarycyjne niezależnej gry stworzonej przez studio SnowCannonGames. Testowanie odbyło się z uwzględnieniem 50 urządzeń mobilnych i różnych systemów operacyjnych.

Więcej
TestArmy rendra logo white

Rendra

Testy Funkcjonalne aplikacji mobilnej do zarządzania procesem budowlanym (model BIM). Zespół testerów TestArmy wspiera projekt do dziś testując nowe funkcje i aktualizacje.

Więcej
TestArmy empik

Empik

Testy funkcjonalne oraz testy użyteczności z użytkownikami nowej odsłony strony sklepu internetowego Empik.com

Więcej
TestArmy nitro digital logo jasne

Nitro Digital

Testy Funkcjonalne i Testy Wydajnościowe produktów Nitro Digital - cyfrowej agencji marketingowej dla sektora finansowego, farmaceutycznego i technologicznego.

Więcej
TestArmy nomtek logo jasne

Nomtek

Długotrwała współpraca z wiodącą agencją projektującą aplikacje mobilne. Specjaliści QA TestArmy przetestowali dotychczas 20 aplikacji: od skanera kodu QR po aplikacje randkowe.

Więcej
TestArmy yacap logo white

YaCap

Testy Funkcjonalne oraz UX aplikacji do wspólnych przejazdów. Testy funkcjonalne przeprowadzono na 30 urządzeniach, a w testowaniu użyteczności udział wzięli docelowi użytkownicy.

Więcej

Potrzebujesz darmowej wyceny?

Napisz do nas o swoim produkcie,
a my zajmiemy się resztą.

Wyceń Projekt